Jdi na obsah Jdi na menu
 


Činnost v roce 2012

31. 12. 2012

 

13. 1. 2012 -Výroční hasičská schůze okrsku Zdislavice v Miřeticích.
- Ta se konala od 19.00 hodin v Miřeticích v tamní budově bývalé školy. Na schůzi byla mimo jiné zhodnocena činnost okrsku v roce 2011 a plán činnosti v roce 2012, přečtena pokladní správa a další. Zúčastnili se zástupci všech sborů: Miřetice, Chmelná, Chlum, Zdislavice, Kuňovice, Malovidy, Javorník a Rataje. Na schůzi byla delegátka z výkonného výboru OSH Benešov paní Eva Vovsíková z Jablonné. Ze SDH Chmelná se zúčastnili: Tomáš Kučera čp. 29, Petr Kučera čp. 29, Jaroslav Filip ml. čp. 7
   K občerstvení se podávalo pivo a sekaná. Každý sbor zaplatil příspěvek 500 Kč.
 
26. 1. 2012 – Do sboru přihlášen jeden nový člen.
– SDH Chmelná přijal do svých řad jednoho nového člena Martina Filipa čp. 7.
 
4. 2. 2012 – Hasičský bál s kapelami Chmelařinka a Nesbend.
- Přípravy na hasičský bál probíhaly už od úterý, kdy se venkovní teploty na teploměru, respektive zimoměru, pohybovaly kolem - 8°C až -22°C a občas foukal i vítr, který přispívá k rychlejšímu prochladnutí budov, proto se s vytápěním začalo v sále kulturního domu s předstihem. Postupně se také dokončovala výroba dělící příčky v hasičárně, která by měla být dalším přínosným řešením, jak dále efektivněji a pohodlně využívat veškeré prostory, které kulturní dům "U Pitráků" nabízí a také pro lepší vytápění. Během týdne se také postupně začaly shromažďovat ceny do tomboly.
   V pátek před bálem se v kulturním domě sešlo asi 16 lidí na přípravu a doladění organizace. Připravilo se maso na guláš, lístky na tombolu, poklidilo v sále a v hasičárně se připravily prostory pro výčep a tombolu. Pro zúčastněné bylo připraveno malé pohoštění, ovarová kolena, a tak potom všichni společně poseděli a pohovořili. V noci byl v budově obecního úřadu zjištěn zamrzlý vodovod, tak se ještě do 2:30 hodin rozmrazovalo.
   Po vydařeném loňském bále, který návštěvníci vychvalovali, jsme opět pozvali domácí kapelu Chmelařinku a vyhlášenou kapelu Nesbend z Nesměřic, ta získává u publika stále větší oblibu.
   Na sobotní večer bylo téměř vše připraveno, přes den se už jen dodělávaly nějaké drobnosti, takže večer klidně mohl přijít. Protože venku byla opravdu velká zima, museli jsme ještě během odpoledne v sále přitopit zapůjčeným horkovzdušným topidlem, které bylo neocenitelným pomocníkem a pomohlo nám dokonale zajistit příjemné teplo. Usnesli jsme se, že takováto věc by se uplatnila ve Chmelné nastálo, proto se v dalším týdnu podobné topidlo pro potřeby obce a místních organizací zakoupilo.
  Po 20:00 hodině zahájila hasičský bál kapela Chmelařinka a několik tanečních párů se hned začalo objevovat na tanečním parketě. Po nich hrála kapela Nesbend, hosté se začínali dobře bavit a všichni si užívali dobré nálady. Obě kapely se střídaly, takže během večera nebyly větší hudební přestávky a každý si mohl zatrsat podle svého.
   Svou návštěvou nás také mile potěšila tříčlenná delegace z SDH Javorník, Maruška, Jirka a Michal, kteří na hasičský bál přišli v uniformách a svědomitě a správně tak reprezentovali svůj sbor.
   Během večera byly prodávány lísky do tomboly, ve které tentokrát bylo 342 cen. V tombole bylo mnoho hodnotných a užitečných věcí, mimo jiné, různé věci pro kutily, poukazy na stavební materiál, na živého kapra, poukazy s volným vstupem na kulturní akce pořádané ve Chmelné, nebo poukazy na živá morčata, domácí pekárna a mnoho dalších zajímavých cen. Nashromáždilo se i hodně pytlů brambor, alespoň jeden vyhrál snad každý, takže to po vydání tomboly vypadalo na sále jako v bramborárně (-: Samozřejmě se sešlo i pár tradičních cen jako jsou kalendáře, propisky, které ovšem mají také své uplatnění.
   Výborná nálada panovala celý večer, hosté se bavili, výčep byl dobře vybaven a byl i hojně navštěvován. Vyprodalo se skoro všechno zboží, které bylo na tuto akci připraveno, zbylo jen pár lahví rumu, několik sodovek a nějaká ta vodka, takže se i podle toho může soudit, že se líbilo (-:
   Jsme rádi, že na hasičský bál ve Chmelné přišlo něco kolem 160 lidí, a že snad všichni byli potěšeni. Ani tentokrát muzikanti z obou kapel nezklamali a vynikajícně bavili všechny hosty, kteří je za jejich výkony jak se patří odměňovali. Děkujeme všem, kdo s námi strávil tento večer, a těšíme se se všemi na další sekání.
   Potěšující byla i hojná účast při přípravách a pomoc od chmelenských občanů se snahou všech o co možná nejlepší zajištění bálu. Jsou sice i tací, kteří k přípravám a pořadatelské činnosti přistoupili po svém, ale naštěstí je drtivá většina těch co opravdu chtějí pro druhé něco udělat a pomůžou. Dobře jsme tak navázali na úspěšný loňský hasičský bál, který se po několika letech ve Chmelné konal.
 
12. 5. 2012 - Okrsková soutěž v Trhovém Štěpánově. Této soutěže se SDH Chmelná nezúčastnil.
- V sobotu 12. května se za deštivého počasí v Trhovém Štěpánově konalo základní kola okrskové soutěže v požárním sportu okrsků Zdislavic a Trhového Štěpánova. Náš sbor se bohužel této soutěže pro malý zájem členů nezúčastnil. Předtím se neprovedl ani jeden nácvik požárního útoku, a tak ani nemělo smysl jet nepřipravení.
   Na této soutěži byla kvůli deštivému počasí zrušena disciplína 100 m překážek. Pořadová příprava proběhla jako samostatná disciplína (nebyla započítávána do celkového výsledného pořadí). Soutěž se uskutečnila na dva požární útoky, jejichž dosažený čas se do celkového pořadí sčítal.
   Soutěž neproběhla dle Směrnic hasičských soutěží a Organizačního zabezpečení okresu Benešov, protože se zástupci jednotlivých sborů okrsků na schůzi před soutěží dohodli, že se nesmyslná pravidla vytvořená vedením OSH Benešov respektovat nebudou.
   Startovné bylo 100 Kč (bez občerstvení).
 
Takto celá soutěž dopadla
(údaje jsou neúplné)
 
celkové
pořadí
družstvo - muži
1.
Sedmpány
2.
Javorník
3.
Kuňovice
4.
Dubějovice
5.
Trhový Štěpánov
6.
Chlum
7.
Zdislavice
8.
Miřetice
 
celkové
pořadí
družstvo - ženy
1.
Sedmpány
                                                                                                                                      
6. 7. 2012 – Soutěž o Pohár starosty SDH Čechtice konané v Čechticích. V celkovém pořadí skončil náš tým v naší kategorii ze čtrnácti družstev devátém místě s časem útoku 29:18 sekund.
- Soutěžní družstvo SDH Chmelná se zúčastnilo soutěže o Pohár starosty SDH Čechtice konanou v Čechticích. Této soutěže se účastnilo 14 družstev mužů a 6 družstev žen.
   Na tuto soutěž se trénovalo v pozměněném složení než jindy a s novými posilami, Martinem Filipem čp. 7 a Jiřím Holejšovským ml. čp. 16. Výsledky tréninků nebyly sice moc uspokojivé, ale v naději na úspěšný výsledek v soutěži se věřilo.
   Soutěž probíhala tak jako v předchozích letech se změnou v pravidlech, na kterou mají pořadatelé právo, jen na dvě hadice „B“. Požární útok našeho soutěžního družstva v jeho průběhu potkala technická závada, kdy se odpojil akumulátor a tím se stříkačka zastavila. Po rychlé reakci strojníka se sice stříkačka opět rozeběhla a útok byl dokončen, ale na přední příčky ve výsledném pořadí náš sbor nedosáhl a skončil ve své kategorii (PS 12) v celkovém pořadí ze čtrnácti družstev mužů na 9. místě.
   Po útocích následovala soutěž „O nejrychlejší zadek“ (nejrychlejší sání). Na start se postavilo něco málo přes dvacet dvojic. Nalejvání mašiny bylo měřeno digitální časomírou, úroveň divácky atraktivní minisoutěže tedy výrazně vzrostla. Ze Sedmpán se postavilo na start pět dvojic. Nejlepší z nich a zároveň nejlepší ze všech zúčastněných se stala dvojice Douba Radim a Holeček Radek. Kluci nabrali za 8,28s. Za Chmelnou startovali dvě dvojice, Tomáš Martínek st. čp. 39 – koš, Jan Staněk čp. 26 – savice ti se umístili na 6. místě a Lukáš Kučera čp. 29 - koš a Tomáš Martínek ml. čp. 39 – savice nenatočili koš a tedy neplatný pokus.
 SDH Chmelná soutěžilo ve složení: Lukáš Kučera čp. 29 – koš, Jan Staněk čp. 26 – savice, Tomáš Martínek st. čp. 39 – strojník, Martin Filip čp. 7 – hadice B, Petr Filip čp. 32 – rozdělovač, Tomáš Martínek ml. čp. 39 – levý proud, Ladislav Kamarýt ml. čp. 34 – pravý proud.
 
Takto celá soutěž dopadla
(údaje jsou neúplné)
 
pořadí
družstvo – muži (PS 12)
čas útoku
pořadí
družstvo – muži (PS 8)
čas útoku
pořadí
družstvo - ženy
čas útoku
1.
Sedmpány A
17:12 s.
1.
Sedmpány A
26:69 s.
1.
Daměnice
 
2.
Zdislavice
18:45 s.
2.
 
 
2.
Třemošnice
 
3.
Načeradec
18.75 s.
3.
 
 
3.
Sedmpány
31:17 s.
4.
Daměnice
18:87 s.
4.
Sedmpány B
30:66 s.
4.
Čechtice
 
5.
Rataje
19:21 s.
5.
 
 
5.
 
 
6.
Třemošnice
21:96 s.
 
6.
 
 
7.
Čechtice
22:63 s.
 
8.
Sedmpány B
22:91 s.
 
9.
Chmelná
29:18 s.
 
10.
Nakvasovice
30:64 s.
 
11.
Křivsoudov
34:08 s.
 
12.
Chlum
35:77 s.
 
13.
Lukavec
40.39 s.
 
14.
Otročice
56:52 s.
 
 
14. 7. 2012 – Soutěž k výročí 100 let založení Sboru dobrovolných hasičů Javorník v Javorníce. V celkovém pořadí skončil náš tým v naší kategorii ze sedmnácti družstev na třináctém místě s časem útoku 33:48 sekund.
– V sobotu 14. července se soutěžní družstvo SDH Chmelná zúčastnil soutěže v požárních útocích v Javorníce, která se konala u příležitosti 100. výročí založení tamního sboru. Na tu se sjelo celkem sedmnáct družstev mužů a sedm družstev žen.
   Po nástupu soutěžních družstev proběhlo rozlosování startovních pořadí a začaly požární útoky žen. Chmelenské družstvo mělo v losování šťastnou ruku a na start šlo jako třetí.
   Pravidla pro požární útok byla podobná jako při postupové okrskové soutěži s tím, že stříkačka byla před odstartováním pokusu zastavená. Když dokončilo požární útok poslední ženské družstvo, následovalo přestavění tratě pro pokusy mužů se třemi hadicemi „B“. První startoval domácí „B“ tým potom Keblov a pak družstvo Chmelné. I přes několik nepovedených pokusů při tréninku chtěl chmelenský tým předvést nejlepší výsledek, proto šli všichni soutěžící naplno a s jistotou. To bylo vidět i při rozeběhu útoku. Výběh ze základny byl rychlý, nabrání vody klaplo výborně a voda ze stříkačky šla rychle. Jenže se bohužel nepovedlo včas napojit rozdělovač na hadici „B“ a tím pádem došlo k velké ztrátě času a než se povedlo rozdělovač napojit, uběhlo mnoho vteřin. Útok se ale s časem 33:48 sekund dokončil. Byla to velká škoda, protože po zhlédnutí pokusů dalších družstev bylo vidět, že kdyby se chmelenskému týmu zadařilo, mohlo to znamenat umístění na příčkách nejvyšších.
   Závěru soutěžního odpoledne pod Javornickou hůrou, kde se nachází sportovní areál, v němž soutěž probíhala, předcházela dešťová přeháňka, která z Javorníka předčasně vyprovodila velké množství lidí. Když se počasí umoudřilo, následovalo vyhlášení výsledků a předání cen. SDH Chmelná tedy v celkovém pořadí skončil na 13. místě, ale i tak soutěž byla pěkná a všem organizátorům patří velký dík.
   SDH Chmelná soutěžilo ve složení: Lukáš Kučera čp. 29 – koš, Jan Staněk čp. 26 – savice, Tomáš Martínek st. čp. 39 – strojník, Martin Filip čp. 7 – hadice B, Petr Filip čp. 32 – rozdělovač, Tomáš Martínek ml. čp. 39 – levý proud, Ladislav Kamarýt ml. čp. 34 – pravý proud.
 
 
Takto celá soutěž dopadla
 
pořadí
družstvo – muži
čas útoku
pořadí
družstvo - ženy
čas útoku
1.
Rataje
20,86 s.
1.
Vracovice
24,53 s.
2.
Chlum
21,48 s.
2.
Rataje
25,53 s.
3.
Zdislavice
21,62 s.
3.
Sedmpány
25,85 s.
4.
Dubějovice A
24,71 s.
4.
Javorník
26,12 s.
4.
Vracovice A
24,71 s.
5.
Mnichovice
29,93 s.
5.
Vracovice B
25,95 s.
6.
Dub
30,72 s.
6.
Dubějovice B
28,86 s.
7.
Kladruby
35,63 s.
7.
Javorník A
29,32 s.
 
8.
Blažejovice
29,99 s.
 
9.
Keblov
31,83 s.
 
10.
Javorník B
32,70 s.
 
11.
Dálkovice
32,71 s.
 
12.
Mnichovice
32,81 s.
 
13.
Chmelná
33,48 s.
 
14.
Kuňovice
33,75 s.
 
15.
Dub
49,10 s.
 
16.
Malovidy
N
 
 
21. 7. 2012 – Chlumský pohár v požárním sportu ve Chlumu. V celkovém pořadí skončil náš tým v naší kategorii z jedenácti družstev na čtvrtém místě s časem útoku 22:00 sekund.
– V sobotu 21. července se soutěžní družstvo SDH Chmelná zúčastnil ve Chlumu II. ročníku soutěže v požárním sportu Chlumský pohár, která se konala u příležitosti 105. výročí založení tamního sboru. Na tu se sjelo celkem jedenáct družstev mužů a sedm družstev žen.
   Ze začátku trošku zapršelo, ale počasí se pak umoudřilo a po zbytek odpoledne bylo příjemně. Soutěž zahájila netradiční štafeta, které se museli zúčastnit všichni členové družstva. Po počátečním zmatku, kdy nikdo nevěděl, co má dělat (chvílemi to vypadalo, že to neví ani domácí), se po názorné ukázce situace zlepšila a náš tým si udělal představu, jak by měla štafeta vypadat. (disciplíny: běh s hadicí – Martin Filip čp. 7, kutálení pneumatiky – Jan Staněk čp. 26, běh přes pneumatiky – Jiří Foller ml. čp. 37, smotání hadice – Lukáš Kučera čp. 29, běh přes lávku – Tomáš Martínek st. čp. 39, přenesení hasicího přístroje – Ladislav Kamarýt ml. čp. 34 a přeskok přes kozu a bariéru – Tomáš Martínek ml. čp. 39). V konkurenci 11 týmů mužů náš sbor ve štafetě obsadily 1. místo s časem 1:90:30 min. Pro příště by bylo určitě vhodné, kdyby štafeta měla předem daná pravidla (například, že hadice musí být opravdu smotaná a ne „uválená“, jak si to některá družstva zjednodušovala).
   Po štafetách začaly útoky. Jak už je dobrým zvykem, tak nejprve šly na řadu družstva žen potom mužů. Pravidla pro požární útok byla podobná jako při postupové okrskové soutěži s tím, že stříkačka byla před odstartováním pokusu zastavená. Když dokončilo požární útok poslední ženské družstvo, následovalo přestavění tratě pro pokusy mužů se třemi hadicemi „B“. Požární útok našeho sboru se povedl celkem slušně, i když sice před základnou došlo k drobné komplikaci, jednomu uklouznutí, ale nakonec vše dopadlo dobře a s časem 22:00 sekund to byl dobrý výkon.
   Soutěž Chlumský pohár v požárním sportu zaslouženě vyhrálo s časem útoku 20:22 domácí družstvo, na které SDH Chmelná ztrácel 1:78 sekundy a v celkovém pořadí skončil na 4. místě.
   SDH Chmelná soutěžilo ve složení: Lukáš Kučera čp. 29 – koš, Jan Staněk čp. 26 – savice, Tomáš Martínek st. čp. 39 – strojník, Martin Filip čp. 7 – hadice B, Tomáš Martínek ml. čp. 39. – rozdělovač, Jiří Foller ml. čp. 37 – levý proud, Ladislav Kamarýt ml. čp. 34 – pravý proud.
 
Takto celá soutěž dopadla
(Požární útoky)
 
pořadí
družstvo – muži
čas útoku
pořadí
družstvo - ženy
čas útoku
1.
Chlum
20,22 s.
1.
Nesměřice
23,79 s.
2.
Zdislavice
20,31 s.
2.
Sedmpány
25,00 s.
3.
Rataje
21,38 s.
3.
Louňovice
26,47 s.
4.
Chmelná
22,00 s.
4.
Kondrac
31,78 s.
5.
Načeradec
22,97 s.
5.
Kladruby
34,09 s.
6.
Vracovice
24,90 s.
6.
Chlum
36,57 s.
7.
Nesměřice
27,25 s.
7.
Vracovice
1,00,75 s.
8.
Keblov
29,91 s.
 
9.
Dubějovice
43,56 s.
 
10.
Javorník
53,75 s.
 
11.
Malovidy
1,03,07 s.
 
 
 (Netradiční štafeta)
 
pořadí
družstvo – muži
čas štafety
pořadí
družstvo - ženy
čas štafety
1.
Chmelná
1,30,90 s.
1.
Kondrac
1,46,88 s.
2.
Dubějovice
1,33,81 s.
2.
Louňovice
1,52,29 s.
3.
Vracovice
1,36,16 s.
3.
Nesměřice
1,55,81 s.
4.
Nesměřice
1,37,84 s.
4.
Sedmpány
2,07,00 s.
5.
Javorník
1,38,47 s.
5.
Kladruby
2,07,28 s.
6.
Rataje
1,41,25 s.
6.
Chlum
2,07,87 s.
7.
Malovidy
1,44,81 s.
7.
Vracovice
2,09,22 s.
8.
Chlum
1,45,00 s.
 
9.
Načeradec
1,48,72 s.
 
10.
Zdislavice
1,50,15 s.
 
11.
Keblov
1,59,22 s.
 
 
4. 8. 2012 – Soutěž ve Strojeticích o Pohár starosty obce k výročí 110. let založení SDH Strojetice. V celkovém pořadí skončil náš tým v naší kategorii z patnácti družstev na čtvrtém místě se součtem časů dvou útoků (22:93 s. a 22:07 s.) 45:00 sekund.
- V sobotu 4. srpna se konala hasičská soutěž ve Strojeticích u příležitosti 110. Výročí založení tamního sboru. Na tu se sjelo celkem patnáct družstev mužů a pět družstev žen. Soutěž byla pěkně zorganizována, čemuž napomohl i komentátor Jirka Černík. Ten v průběhu soutěže stihl informovat i o výsledcích našich olympioniků v Londýně, kde jsme v ten den získali zlatou a bronzovou medaili. My jsme se ale všichni spíše než na medaile soustředili na pohár, který jsme chtěli vyhrát. Zpestřením dne byla zajisté pro všechny možnost nechat se vyvézt požární plošinou, která je používána ve firmě Sellier & Bellot ve Vlašimi a dopřát si tak nevšední zážitek a vyhlídku do okolí.
   Při zahájení byli oceněni a odměněni členi SDH Strojetice. Na úvodní poradě velitelů a po rozlosování startovního pořadí bylo oznámeno, že se poběží dva útoky, jejichž časy se budou sčítat a útoky proběhnou na dvě hadice B. Soutěž zahájily ukázkou požárního útoku čechtické děti a potom už následovaly první útoky ženy, které předvedli nejen dobré výkony, ale i pěknou podívanou na požární sport. Po nich už následovaly útoky mužů. Plato se stříkačkou stálo oproti kádi na kopci, takže i dost týmů mělo problém vodu nalít. Naše družstvo šlo na start v pořadí čtvrté. Průběh našeho pokusu byl docela hladký, voda ze stříkačky šla včas, k terčům se dobíhalo s vodou, ale nastal problém se sražením nádoby za levým terčem, což byla škoda, protože by to jinak mohla být pro ostatní docela vysoko postavená laťka. V tomto kole jsme se i tak s časem 22:93 s. dlouho drželi na předních místech. Po prvních pokusech byla další porada rozhodčích s veliteli ohledně pokusu družstva z Onšova, které provádělo požární útok se slabými hadicemi. Bylo rozhodnuto, že se zúčastní mimo soutěž. Ti ale ke druhému pokusu nenastoupili a ze Strojetic odjeli.
   Ve druhém kole žen předvedli opět nejzdařilejší útok hasičky ze Sedmpán, které také zaslouženě vyhrály. Při druhém pokusu se nám povedlo nepatrně vylepšit čas, ale na stupně vítězů to nestačilo. Třetí místo našemu družstvu uniklo o 84 setin sekundy.
Na prvním místě v mužské kategorii nakonec skončilo družstvo Rataj. Velice pěkné výkony předvedli také kluci z Dalkovic a Dubějovic, kteří se umístili ve výsledkové tabulce před námi.
   Hasičské soutěže jsou stále rozvijícím se sportem a jsou kladeny nároky na zvyšování výkonů nejen samotných soutěžících, ale hlavně techniky. S tím je hlavně spojena investice nemalých finančních prostředků, a to v první řadě do stříkačky. Technika, se kterou se nechalo vyhrávat před deseti lety už v současné době na výkonné stroje o obsahu dvou kubických litrů nestačí.
   Po skončení útoků následovaly koupele v hasičské kádi, které patří skoro ke každé takovéto soutěži. Jeden takový křest v kádi absolvoval i nový člen SDH Chmelná Jirka Foller ml. čp. 37.
 Soutěž byla zakončena nástupem, kde došlo k vyhodnocení a vyhlášením výsledků. Hasiči ze Strojetic měli vše pečlivě a dobře připraveno. Po soutěži hrála kapela Fontána live. Jelikož jsme jeli hned domů, tak jsme z jejich produkce moc neslyšeli.
 Našeho výsledku jsme dosáhli ve složení: Ladislav Kamarýt ml. čp. 34 – koš, Stanislav Filip ml. čp. 17 – savice, Tomáš Kučera čp. 29 – strojník, Martin Filip čp. 7 – hadice B, Lukáš Kučera čp. 29 – rozdělovač, Jan Staněk čp. 26 – levý proud, Jiří Foller ml. čp. 16 – pravý proud.
 
Takto celá soutěž dopadla
 
pořadí
družstvo – muži
čas 1. útoku
čas 2. útoku
součet
pořadí
družstvo - ženy
čas 1. útoku
čas 2. útoku
součet
1.
Rataje A
20,40 s.
22,32 s.
42,72 s.
1.
Sedmpány
26,21 s.
26,57 s.
52,78 s.
2.
Dalkovice
20,81 s.
22,04 s.
42,85 s.
2.
Čechtice
30,53 s.
27,72 s.
58,25 s.
3.
Dubějovice
21,50 s.
22,66 s.
44,16 s.
3.
Kladruby
37,72 s.
32,31 s.
70,03 s.
4.
Chmelná
22,93 s.
22,07 s.
45:00 s.
4.
Mnichovice
61,08 s.
41,78 s.
102,68 s.
5.
Rataje B
22,26 s.
23, 15 s.
45,41 s.
5.
Rataje
95,22 s.
25,62 s.
120,84 s.
6.
Strojetice
26,80 s.
24,72 s.
51,52 s.
 
7.
Keblov
27,34 s.
29,97 s.
57,31 s.
 
8.
Křivsoudov
36,62 s.
23,45 s.
60,07 s.
 
9.
Nakvasovice
31,72 s.
28,87 s.
60,59 s.
 
10.
Sedmpány
29,44 s.
31,25 s.
60,69 s.
 
11.
Mnichovice
42,56 s.
28,81 s.
71,37 s.
 
12.
Kladruby
106,78 s.
34,46 s.
141,24 s.
 
13.
Čechtice
N
21,19 s.
-
 
14.
Chlum
N
N
-
 
15.
Onšov
D
-
-
 
 
27. 8. 2012 – Do sboru přihlášen jeden nový člen.
– SDH Chmelná přijal do svých řad jednoho nového člena Jiřího Follera ml. čp. 37.
 
21. 9. 2012 – Pohoštění s muzikou u příležitosti zakončení soutěžní sezóny 2012.
– V pátek 21. září 2012 uspořádal sbor dobrovolných hasičů Chmelná od 18 hodin v hasičské zbrojnici společenskou akci s pohoštěním a muzikou pro soutěžící, členy SDH Chmelná, příznivce a všechny chmelenské občany k zakončení soutěžní sezóny. Stručně byly vyhodnoceny letošní výsledky ze soutěží a byla promítána videa požárních útoků.
   Potom se podávalo pivo, pečené maso, a k dobré náladě, poslechu a tanci hrála kapela Chmelařinka. V hasičárně se sešlo dost chmelenských občanů, vládla přátelská a veselá nálada. Hojná účast a veselá nálada byly velkým poděkováním těm, co celou akci připravovali a ke spokojenosti organizátorů přispělo i to, že se všichni společně náramně dobře bavili.
   Chmelařinka hrála ve složení: František Kučera čp. 29 – tenorsaxofon, zpěv, Josef Jankovský čp. 4 – altsaxofon, klávesy, Pavel Novák st. čp. 19 – trombón, zpěv, Vítězslav Rak (Vlašim) – klávesy, basová kytara, Josef Vógl (Miřetice) - bicí.
 
9. 11. 2012 - Posvícenská zábava v kulturním domě „U Pitráků“ s kapelou Eksploze.
V pátek 9. 11. 2012, pořádal SDH Chmelná v kulturním domě „U Pitráků“ posvícenskou zábavu s kapelou Eksploze, která těšila publikum přibližně do půl třetí ráno.
 Přišlo něco k 80 platících návštěvníků. Kapela stála 8 000 Kč. Vypilo se 350 točených piv Benešov 10°.
Fotky z akce:
 
14. 12. 2012 - Konala se v zasedací místnosti obecního úřadu výroční hasičská schůze SDH Chmelná.
- Schůze byla zahájena v 19:45 hodin. Byli přivítáni všichni přítomní, delegát ze SDH Kuňovice, kapela Chmelařinka a proběhlo seznámení s programem. Poté starosta sboru požádal o chvíli ticha za zemřelé členy. Slavnostně přijati Martin Filip čp. 7 a Jiří Foller ml. čp. 37. Oba dostaly Pamětní listy.
   Byla přečtena zpráva o činnosti sboru za rok 2012, kterou přednesl Tomáš Kučera. V průběhu přednesu byly promítány fotografie k daným událostem.
 Pokladník sboru Jaroslav Filip ml. čp. 7 se nemohl dostavit, proto stručnou pokladní zprávu přednesl Ladislav Kamarýt ml.:
Zůstatek z roku 2011 – 47 721 Kč. Úplnou pokladní zprávu zašle pokladník členům prostřednictvím e-mailové pošty.
   Dalším bodem byl návrh činnosti na rok 2012, který přednesl velitel sboru Ladislav Kamarýt ml.:
- Údržba techniky
- Spolupráce s obcí
- Účast na soutěžích
- Dovybavení soutěžního družstva
- Pořádání kulturních akcí. Tento bod byl doplněn o přehled plánovaných událostí.
   SDH Kuňovice nabídl sboru pro chmelenské děti účast v jejich družstvu mladých hasičů, které plánují založit. Delegát z Kuňovic Zdeněk Kubík ml. seznámil přítomné s několika podrobnostmi a plány ohledně této záležitosti. Byl vznesen návrh, na rozdání pozvánek dětem ve školních kolektivech, a aby se poté uskutečnila informační schůzka pro malé zájemce, kde by se dojednaly další kroky.
  V diskusi se kromě zajištění organizace hasičského bálu v sobotu 2. února 2013 a tomboly o ničem nejednalo (Pořadatelská schůze bude pravděpodobně ve čtvrtek 17. ledna 2013. Hrát budou kapely Chmelařinka a Nesbend).
   Závěr provedl starosta sboru Tomáš Kučera - poděkoval všem, kteří se aktivně podílí na akcích a činnosti sboru. Popřál klidné vánoční svátky a pohodový rok 2013, příjemnou zábavu s Chmelařinkou a pozval k malému pohoštění. Kapela ale pro nepřítomnost několika muzikantů bohužel nehrála.
   K občerstvení se podávaly klobásy a 160 piv Ferdinand 10° z Benešova. Po zbytek večera byla videoprojekce, při které se promítaly staré i novější fotografie z činnosti sboru z minulých let a z různých jiných akcí. Schůze končila kolem 3:30 hodiny.
   Zúčastnilo se 16 činných členů, 5 členů přispívajících a 1 host. 6 členů bylo omluveno.