Jdi na obsah Jdi na menu
 


Činnost v roce 2001

31. 12. 2001
1. polovina ledna 2001 – Přípravy na 2. hasičský ples, polévání ledu.
- Členové sboru se věnovali přípravám na 2. hasičský ples, který se uskuteční 20. ledna v kulturním domě v Otročicích.
 
20. 1. 2001 - Pořádání 2. hasičského plesu v Otročicích s kapelou Fontána II.
- Dopoledne probíhali poslední přípravy na hasičský ples. Jiří Filip a Petr Nevšímal objížděli sponzory a dárce tomboly. Tomáš Martínek st. a Tomáš Kučera v Otročicích topili a připravovali sál.
 Večer začal samotný ples na kterém hrála kapela Fontána II. Cen v tombole bylo sice méně než loni, ale o to lepší a hodnotnější . Na plese se snad všem hostům líbilo. Ze sálu se odcházelo kolem 5 hodiny ráno.
 26. ledna byla v zasedací místnosti obecního úřadu hasičská schůze, kde bylo na programu vyhodnocení plesu.
 Přítomní byli také seznámeni s hasičskou kronikou okresu Benešov. Schůze se zúčastnilo 6 činných a 7 přispívajících členů.
 
Duben 2001 – Příprava na soutěžní sezónu.
- Do hasičské stříkačky PS 12 se zakoupila převodová skříň pro zvýšení výkonu stříkačky potřebného na soutěže na kterých se jejich úroveň postupně zvyšuje. Zakoupili se tři hadice B 75, dvě savice ASS 105 a oběžné kolo do čerpadla pro PS 12.
 Tomáš Martínek sponzorským darem zakoupil pro soutěžní družstvo SDH Chmelná pruhovaná trika s dlouhým rukávem a elastické tepláky.
 
2. polovina května 2001 – Tréninky na soutěže, mytí návsi.
- Soutěžní družstvo SDH Chmelná se věnovalo přípravám na soutěže a u místního kravína trénovalo požární útok. Ve složení: Jaroslav Filip ml. – koš, Tomáš Kučera – savice, Tomáš Martínek st. – strojník, Pavel Vlach (Čechtice) – hadice „B“, Petr Nevšímal – rozdělovač, Zdeněk Holejšovský (Čechtice) – levý proud a Zdeněk Veselý – pravý proud.
- Před tradiční poutí, která bude 20. května, se po celkovém úklidu myla náves stříkačkou PS 8. Mytí se zúčastnili: Tomáš Kučera, Jaroslav Filip ml., Stanislav Filip čp 14, Petr Kučera a Marek Švejda (Vlašim).
 
2. 6. 2001 - Okrsková soutěž v Miřeticích. Naše družstvo bylo diskvalifikováno.
- V sobotu 2. června jsme jeli na okrskovou soutěž okrsků Zdislavic a Trhového Štěpánova do Miřetic. Sjelo se sem 11 družstev. Jelikož se nám při požárním útoku nepovedlo včas zapojit proudnici a nekončili tak náš pokus v regulérním limitu, byli jsme diskvalifikováni.
 Našeho výsledku jsme dosáhli ve složení: Jaroslav Filip ml. – koš, Tomáš Kučera – savice, Tomáš Martínek st. – strojník, Pavel Vlach (Čechtice) – hadice „B“, Petr Nevšímal – rozdělovač, Zdeněk Holejšovský (Čechtice) – levý proud a Zdeněk Veselý – pravý proud.
 Startovné bylo 300 Kč.
 
Takto celá soutěž dopadla
 
celkové
pořadí
družstvo
1.
Zdislavice A
2.
Sedmpány
3.
Kuňovice
4.
Rataje
5.
Miřetice A
6.
Miřetice B
7.
Trhový Štěpánov
8.
Zdislavice B
9.
Chlum
N
Chmelná
N
Dubějovice
 
pořadí
útoků
družstvo - muži
čas
útoku
pořadí
100m
družstvo - muži
čas
3 x 100m
1.
Zdislavice A
23:00 s.
1.
Zdislavice A
61:50 s.
2.
Rataje
28:00 s.
2.
Zdislavice B
64:50 s.
3.
Kuňovice
30:50 s.
3.
Sedmpány
65:00 s.
4.
Miřetice A
33:00 s.
4.
Miřetice B
69:80 s.
5.
Sedmpány
36:00 s.
5.
Trhový Štěpánov
70:00 s.
6.
Miřetice B
36:00 s.
6.
Kuňovice
72:50 s.
7.
Trhový Štěpánov
36:50 s.
7.
Miřetice A
72:50 s.
8.
Chlum
37:5 s.
8.
Rataje
76:00 s.
9.
Zdislavice B
43:00 s.
9.
Chlum
76:00 s.
10.
Chmelná
N
10.
Chmelná
?
11.
Dubějovice
?
11.
Dubějovice
?
 
 
 2. polovina června 2001 – Tréninky na soutěže.
- Soutěžní družstvo SDH Chmelná se věnovalo přípravám na soutěže a na asfaltovém prostranství u kravína v Miřeticích trénovalo požární útok.
 
7. 7. 2001 – Pohárová soutěž v Keblově. V celkovém pořadí skončil náš tým z celkového počtu v naší kategorii na prvním místě.
- V sobotu 7. července se soutěžní družstvo SDH Chmelná se zúčastnilo pohárové soutěže v požárním útoku v Keblově k 90. výročí založení tamního sboru. Skončilo na prvním místě s časem útoku 22:20 s. a vybojovalo i živé sele. Po dlouhé době, kdy jsme měli na soutěží víc smůly než štěstí, jsme dosáhli konečně úspěchu.
 Našeho výsledku jsme dosáhli ve složení: Jiří Filip ml. čp. 24 (Praha) – koš, Tomáš Kučera – savice, Tomáš Martínek st. – strojník, Pavel Vlach (Čechtice) – hadice „B“, Petr Nevšímal – rozdělovač, Zdeněk Holejšovský (Čechtice) – levý proud a Martin Hruška (Miřetice, Kolín) – pravý proud.
 
 
Takto celá soutěž dopadla
(údaje jsou neúplné)
 
pořadí
družstvo
čas útoku
1.
Chmelná
23,69 s.
2.
Zdislavice A
 
3.
Zdislavice B
 
4.
Rataje
 
5.
 
 
6.
Dobějovice
 
7.
(a další)
 
 
4. 8. 2001 – Soutěž o Podblanický pohár v Býkovicích pod Blaníkem. V celkovém pořadí skončil náš tým v naší kategorii z šestnácti družstev na prvním místě s časem útoku 24:00 sekund.
- První srpnovou sobotu se soutěžní družstvo SDH Chmelná zúčastnilo soutěže v požárním útoku o Podblanický pohár v Býkovicích pod Blaníkem. Soutěž byla rozdělena do dvou kategorií, PS 8 a PS 12. Ve své kategorii PS 12 si mezi ostatními soutěžními družstvy vedlo výborně. Skončilo ze šestnácti družstev na prvním místě s časem útoku 24:00 s. a vybojovalo i živé sele.
 Našeho výsledku jsme dosáhli ve složení: Jiří Filip ml. čp. 24 (Praha) – koš, Tomáš Kučera – savice, Tomáš Martínek st. – strojník, Pavel Vlach (Čechtice) – hadice „B“, Petr Nevšímal – rozdělovač, Zdeněk Holejšovský (Čechtice) – levý proud a Miroslav Zeman (Čechtice) – pravý proud.
 
Takto celá soutěž dopadla
(údaje jsou neúplné)
 
pořadí
družstvo – muži (PS 12)
čas útoku
1.
Chmelná
24:00 s.
2.
Zdislavice
24:20 s.
3.
Záhoří
25:80 s.
4.
Rataje
 
5.
 
 
6.
 
 
7.
 
 
8.
 
 
9.
 
 
10.
 
 
11.
 
 
12.
 
 
13.
 
 
14.
 
 
15.
 
 
16.
 
 
 
11. 8. 2001 – Pořádání II. ročníku soutěže o Pohár obce Chmelná v požárním útoku. V celkovém pořadí skončil náš tým v naší kategorii z jedenácti družstev na druhém místě.
-Druhou srpnovou sobotu pořádal SDH Chmelná soutěž v požárním útoku o Pohár obce Chmelná. Letos uvolnil obecní úřad Chmelná uvolnil finance na zakoupení cen pro soutěžící. Zakoupilo se sedm pohárů pro kategorii muži, tři pro kategorii ženy a jeden pohár putovní, který se bude předávat nejlepšímu družstvu a který se mu do příští soutěže ponechá.
 Soutěž o Pohár obce Chmelná se tak jako loni konala ve sportovním areálu v Miřeticích. Den předem jsme připravovali vše potřebné k zajištění organizace soutěže. Také závodní dráhu, kterou jsme si i několikrát ozkoušeli. Závodiště mělo start i základnu na asfaltovém podkladu a zbytek trati měl travnatý povrch, takže ideální podmínky pro požární útok.
 Po dvanácté hodině začala přijíždět soutěžní družstva, kterých se dohromady sjelo dvanáct, z toho jedno družstvo žen z Otročic. Na zahajovacím nástupu seznámil velitel SDH Chmelná všechny soutěžící s pravidly a programem celé soutěže. Soutěž proběhla dle pravidel požárního sportu, na dvě kola, z nichž lepší pokus se počítal do konečného hodnocení (sražení dvou plechovek bylo měřeno ruční časomírou).
 Ve třináct hodin začaly první pokusy. My jako pořádající jsme si vybrali startovní číslo jedna, abychom se mohli plně věnovat organizaci a průběhu soutěže.
   Vyhlášením výsledků a předáním cen byla soutěž ukončena. Družstvo SDH Chmelná skončilo o 00:03 s na druhém místě za družstvem Zdislavice A s časem útoku 20:06 s.
 Našeho výsledku jsme dosáhli ve složení: Jiří Filip ml. čp. 24 (Praha) – koš, Tomáš Kučera – savice, Tomáš Martínek st. – strojník, Pavel Vlach (Čechtice) – hadice „B“, Petr Nevšímal – rozdělovač, Zdeněk Holejšovský (Čechtice) – levý proud a Miroslav Zeman (Čechtice) – pravý proud.
 
Takto celá soutěž dopadla
 
pořadí
 družstvo - muži
čas útoku
pořadí
družstvo - ženy
čas útoku
1.
Zdislavice A
20:06 s.
1.
Otročice
44:93 s.
2.
Chmelná
20:06 s.
 
3.
Zdislavice B
21:66 s.
 
4.
Záhoří
25:68 s.
 
5.
Bystřice
25:78 s.
 
6.
Rataje
26:41 s.
 
7.
Louňovice p. Bl.
28:44 s.
 
8.
Miřetice A
29:09 s.
 
9.
Kuňovice
29:62 s.
 
10.
Miřetice B
32:35 s.
 
11.
Otročice
36:66 s.
 
 
18. 8. 2001 – IV. ročník soutěže o Pohár obce Záhoří. V celkovém pořadí skončil náš tým v naší kategorii z šestnácti družstev na druhém místě s časem útoku 22:80 sekund.
-V sobotu 16. srpna se konal čtvrtý ročník soutěže o Pohár obce Záhoří v požárním útoku. My se letos soutěže, kam jsme jeli spolu s hasiči ze Zdislavic jejich hasičskou Avií, zúčastnily v Záhoří u Miličína poprvé. Sjela se sem soutěžní družstva nejen z okresu Benešov, ale i Tábora a Pelhřimova.
 V celkovém pořadí skončil náš tým z šestnácti družstev na druhém místě s časem útoku 22:80 sekund. Neudělali jsme si tedy ostudu a v Záhoří se v očích soutěžících zapsali jako družstvo bojující o první příčky.
 Dalším bodem dne byla soutěž „Miss hasička mokré tričko“. Ta se těší dosti velké divácké oblibě a není divu, protože takováto tečka za programem dne se hned tak nevidí. Ke spravedlivému hodnocení této soutěže byla porota pečlivě vybrána a to převážně z řad hasičů.
 Našeho výsledku jsme dosáhli ve složení: Jiří Filip ml. čp. 24 (Praha) – koš, Tomáš Kučera – savice, Tomáš Martínek st. – strojník, Pavel Vlach (Čechtice) – hadice „B“, Petr Nevšímal – rozdělovač, Zdeněk Holejšovský (Čechtice) – levý proud a Miroslav Zeman (Čechtice) – pravý proud.
 Navečeru se peklo na parku ve Chmelné vyhrané prase ze soutěže z Keblova.
 
25. 8. 2001 – Soutěž o Pohár starosty obce Zdislavice ve Zdislavicích. V celkovém pořadí skončil náš tým v naší kategorii z jedenácti družstev na prvním místě s časem útoku 27:12 sekund.
- V sobotu 25. srpna se soutěžní družstvo SDH Chmelná zúčastnilo soutěže v požárním útoku o Pohár starosty obce Zdislavice ve Zdislavicích. Sjelo se sem 11 družstev mužů, 4 družstva žen a 2 dětská družstva.
 Útoky proběhly na dvě kola s nástřikovými terči (2x 10 litrů). Skončili jsme před zdislavickými družstvy na prvním místě s časem útoku 27:12 s.
 Našeho výsledku jsme dosáhli ve složení: Jiří Filip ml. čp. 24 (Praha) – koš, Tomáš Kučera – savice, Tomáš Martínek st. – strojník, Pavel Vlach (Čechtice) – hadice „B“, Petr Nevšímal – rozdělovač, Zdeněk Holejšovský (Čechtice) – levý proud a Petr Filip – pravý proud.
 
Takto celá soutěž dopadla
(údaje jsou neúplné)
 
pořadí
družstvo – muži
čas útoku
1.
Chmelná
27:12 s.
2.
Zdislavice B
29:84 s.
3.
Zdislavice C
31:03 s.
4.
Rataje
 
5.
 
 
6.
 
 
7.
 
 
8.
 
 
9.
 
 
10.
 
 
11.
 
 
 
4. 9. 2001 – Memoriál Františka Procházky v Divišově. Naše družstvo bylo diskvalifikováno.
- V sobotu 4. září jsme jeli na soutěž v požárním útoku do Divišova. Sjíždí se sem tradičně velký počet soutěžních družstev a tak má každé jeden pokus. Tento rok dorazilo do Divišova přes třicet družstev mužů a žen.
 Nám se tu ještě nepovedlo předvést dobrý výkon s výjimkou, když jsme jeden rok vyrazili soutěžit v pěti. Tenkrát se nám dostalo od soutěžících opravdu velkého uznání.
 Tento rok jsme tu pro technickou poruchu stříkačky na akcelerační páce nedokončili náš pokus v regulérním limitu, byli jsme diskvalifikováni. Skončili jsme tedy pro neplatný pokus na 27 místě.
 Našeho výsledku jsme dosáhli ve složení: Jiří Filip ml. čp. 24 (Praha) – koš, Tomáš Kučera – savice, Tomáš Martínek st. – strojník, Pavel Vlach (Čechtice) – hadice „B“, Petr Nevšímal – rozdělovač, Zdeněk Holejšovský (Čechtice) – levý proud a Miroslav Zeman (Čechtice) – pravý proud.
 
22. 9. 2001 – Soutěž v požárním útoku v Bystřici u Benešova. V celkovém pořadí skončil náš tým v naší kategorii z dvanácti družstev na druhém místě s časem útoku 23:20 sekund.
- V sobotu 9. září se soutěžní družstvo SDH Chmelná zúčastnilo soutěže v požárním útoku v Bystřici u Benešova. Útoky proběhly na dvě kola.
 Prvním kolo jsme šli na jistotu, a to se nám mimořádně povedlo a dosáhli jsme času útoku 23:20 sekund. Do druhého kola jsme šli naplno, ale nedotáhli jsme hadice na potřebnou vzdálenost k terčům. Pokus jsme sice dokončili, ale dosažený čas nebyl uspokojivý.
 Jelikož družstvo Zdislavice A mělo shodný čas jako my, rozhodli o pořadí časy druhých pokusů a ten měli zdislavičtí lepší. Skončiti jsme tedy z dvanácti družstev na druhém místě.
 Našeho výsledku jsme dosáhli ve složení: Jiří Filip ml. čp. 24 (Praha) – koš, Tomáš Kučera – savice, Tomáš Martínek st. – strojník, Pavel Vlach (Čechtice) – hadice „B“, Petr Nevšímal – rozdělovač, Zdeněk Holejšovský (Čechtice) – levý proud a Miroslav Zeman (Čechtice) – pravý proud.
 
Takto celá soutěž dopadla
(údaje jsou neúplné)
 
pořadí
družstvo – muži
čas útoku
1.
Zdislavice A
23:40 s.
2.
Chmelná
23:40 s.
3.
Zdislavice B
24:80 s.
4.
 
 
5.
 
 
6.
 
 
7.
Rataje
 
8.
 
 
9.
 
 
10.
 
 
11.
 
 
12.
 
 
 
6. 10. 2001 – Memoriál kpt. Jaromíra Urbana v Českém Krumlově. V celkovém pořadí skončil náš tým ze stošesti družstev na třicátémčtvrtém místě s časem útoku 26:00 sekund.
- V sobotu 6. října jsme ráno před 5. hodinou jeli do Zdislavic, odkud jsme společně se zdislavickými družstvy jeli autobusem na soutěž do Českého Krumlova.
 Na memoriál kpt. Jaromíra Urbana v požárním útoku se tradičně sjíždí velký počet soutěžních družstev ze všech různých sborů. Je tedy pro každé družstvo stanoven jeden pokus. Závodí společně za stejných pravidel sbory dobrovolných a profesionálních hasičů a družstva mužů i žen. I ženy soutěží na tři hadice „B“ a jsou započítávány do stejného pořadí jako muži. Úroveň výkonů zúčastněných družstev je opravdu vysoká. Stává se, že v jedné vteřině se s nepatrnými rozdíly umístí i 15 družstev. Soutěží se na dva nástřikové terče (2x 10 litrů), vše je měřeno elektronickou časomírou, zobrazováno na světelné tabuli a zaznamenáváno do počítače. Výsledky jsou proto přesné a regulérní.
 Nám se náš pokus vydařil výborně a skončili jsme ze 106 družstev na 34. místě s časem útoku 26:00 s. Z okresu Benešov jsme se umístili na nejlepším místě. Před námi nebylo ani jedno družstvo žen.
 Cestou domů jsme se také stavili na občerstvovací přestávce, která se všem cestujícím z našeho autobusu velice zamlouvala a líbila (-:
 Našeho výsledku jsme dosáhli ve složení: Jiří Filip ml. čp. 24 (Praha) – koš, Tomáš Kučera – savice, Tomáš Martínek st. – strojník, Pavel Vlach (Čechtice) – hadice „B“, Petr Nevšímal – rozdělovač, Zdeněk Holejšovský (Čechtice) – levý proud a Miroslav Zeman (Čechtice) – pravý proud.
 
14. 12. 2001 - Konala se v zasedací místnosti obecního úřadu výroční hasičská schůze SDH Chmelná.
- Schůzi zahájil a vedl starosta sboru Bohumil Turek.
2. bod, zprávu o činnosti za tento rok přednesl velitel sboru Tomáš Martínek st.
 Dále byla přednesena zpráva z Hasičské pojišťovny.
3. bod, pokladník sboru Jaroslav Filip ml. přednesl pokladní zprávu.
4. bod byla diskuse. Po krátké debatě byla schůze ukončena.
Přítomný pan Petr Kačena z Miřetic věnoval sboru sponzorský příspěvek 1000 Kč.
Zúčastnilo se 11 činných členů, 9 přispívajících členů a 1 host.