Jdi na obsah Jdi na menu
 


-Soutěžní družstvo SDH Chmelná se zúčastnilo okrskové soutěže okrsků Zdislavic a Trhového Štěpánova ve Zdislavicích.
 Na místo soutěže jsme přijeli ve 12:30 hodin. Sjelo se celkem 9 družstev, z toho dvě družstva žen. Za poslední roky byla takováto účast na okrskové soutěži nejnižší. Nemalou měrou se na tom také jistě podílí neustálé úpravy a nesmyslné měnění pravidel pro tyto postupové soutěže.
 Po nástupu družstev byla soutěž ihned zahájena. První disciplínou byl běh jednotlivců na 100 metrů s překážkami. Na nich se nám nepovedlo dosáhnout nejlepších výsledků a skončili jsme po součtu třech nejlepších časů šestí. Pak následovala pořadová příprava. Tu se nám povedlo, po předchozím nácviku na místě soutěže, absolvovat docela dobře. Rozhodčí byli naštěstí rozumní a udělil nám za náš výkon jen dva trestné body.
 Na závěr proběhly požární útoky, na které jsme se těšili nejvíce. My jsme měli vylosované startovní číslo čtyři a tak jsme i na tuto disciplínu šli čtvrtí. Tato disciplína byla měřena elektronickou časomírou, která zaručuje ty nejpřesnější výsledky. Příprava každého družstva byla doprovázena informativním komentářem o každém soutěžícím členu. Pravidla pro požární útok byla i letos opět poupravená a to tak, že požární stříkačka musela být před odstartováním pokusu zastavená. Po odstartování našeho družstva se ovšem nepovedlo ihned stříkačku natočit a to se projevilo i na výsledném čase pokusu. Ten byl 26:77 s. Jinak byl náš útok provedený docela dobře.
 Po ukončení disciplín byl nástup a vyhlášení výsledků. My v celkovém pořadí skončili ze sedmi družstev mužů na pátém místě. Soutěž byla až na malý počet soutěžních družstev vcelku dobrá a pořádajícím zdislavickým hasičům se povedla a byla na vysoké organizační úrovni. I počasí, které bylo ze začátku špatné se vydařilo.
 Domů jsme se vraceli postupně, poslední dorazili po 20:00 hodině.
 SDH Chmelná soutěžilo ve složení: Ladislav Kamarýt ml. - koš, překážky, Jan Staněk - savice, překážky, Tomáš Kučera - strojník, překážky, Jiří Kehar (Praha) - hadice B, Lukáš Kučera - rozdělovač, překážky, Michal Turek čp. 35 - levý proud, překážky, Michal Turek čp 38 - pravý proud, překážky.
 
Takto celá soutěž dopadla
 
celkové
pořadí
(včetně trestných bodů)
pořadí
útoků
družstvo - muži
čas
útoku
pořadí
100m
družstvo - muži
čas
3 x 100m
družstvo - muži
1.
Sedmpány
1.
Zdislavice A
22:71 s.
1.
Sedmpány
59:63 s.
2.
Zdislavice A
2.
Sedmpány
23:89 s.
2.
Zdislavice A
91:54 s.
3.
Zdislavice B
3.
Zdislavice B
24:12 s.
3.
Zdislavice B
65:44 s.
4.
Javorník
4.
Chmelná
26:77 s.
4.
Javorník
71:07 s.
5.
Chmelná
5.
Dubějovice
32:37 s.
5.
Kuňovice
73:80 s.
6.
Dubějovice
6.
Javorník
36:57 s.
6.
Chmelná
79:53 s.
7.
Kuňovice
7.
Kuňovice
37:90 s.
7.
Dubějovice
80:64 s.
 
 
celkové
pořadí
družstvo - ženy
čas
útoku
1.
Hulice
 
2.
Sedmpány
 

 

Fotky:

http://tomaskucera.rajce.idnes.cz/2009_05._16_Zdislavice_-_Okrskova_hasicska_soutez/